Úvod Radikální léčba bércových vředů

Radikální léčba bércových vředů

Radikální léčba se nezaměřuje přímo na bércové vředy, tedy na práci s již vzniklou ránou, ale na řešení příčin vzniku nehojících se ran.

V tomto případě jde o chirurgické odstranění křečových žil (varixů). Zda jde podstoupit tuto léčbu musí vždy posoudit odborný lékař. V mnoha případech se však stává, že po odstranění křečových žil a správném dodržování péče o pokožku, se bércové vředy zahojí a už se nevrací.

U těžkých forem poškození žilního systému a funkčnosti chlopní, zejména po opakovaném prodělání hlubokých žilních zánětů (flebotrombóz) není radikální řešení možné či účinné.

V každém případě práce s ránou bércových vředů je stejná jako u výše uvedeného postupu konzervativní léčby.

Jak se postupuje u autotransplantace?

Aototransplace (přenesení vlastní kůže pacienta) se v poslední době velmi doporučuje. Může urychlit hojení rány, léčba se zkrátí a pacient se může vrátit k běžnému životu.

Jde vlastně o dvojfázovou léčbu, kdy příprava je shodná nebo velmi podobná s konzervativní metodou léčby a představuje první fázi.

Druhá fáze, samotná autotransplantace se provádí v celkové anestezii na chirurgickém oddělení. Na ošetřenou ránu se po odstranění granulace (za předpokladu, že spodina je čistá), nanese kožní štěp odebraný pacientovi z vhodného místa na jeho těle. Chvíli trvá, než se vše náležitě spojí a kožní defekt je definitivně vyřešen. Z toho důvodu pacient podstupuje léčbu na specializovaném pracovišti asi s dvoutýdenní hospitalizací.

Autotransplantace je jednou z nejefektivnějších forem léčby chronických nehojících se ran, zejména bércových vředů.


Diskuse (5 komentářů)

ludek, (13. 12. 2010 15:16) Reagovat
kdo prosim v republice provadi autotransplantaci bercovych vredu???
Richard Kindl, (26. 02. 2012 19:53) Reagovat
Prosím o názvu zdrav.pracoviště ,kde autotransplantaci bércových vředu provádí.Děkuji
Vyletalová, (17. 11. 2011 18:44) Reagovat
Prosím o radu, na kterém specializovaném pracovišti se provádí autotransplantace a něco více o této metodě, Děkuji
Tomáš 33.let, (01. 03. 2012 15:40) Reagovat
Kde tuto autotransplantaci provádějí a HLAVNĚ kolik stojí?
daniela23, (10. 04. 2012 15:24) Reagovat
:cry: dobry den,muj tata ma na obou nohach velke fleky zatim je to v zacatcich(alespon co vim)proto prosim o radu co se s tim da delat uvitam i kontakt na odbornika v ostrave .dekuji za jakou koli radu ci informace o tete nemoci
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bércové vředy.cz
Kontakty