Úvod Diagnóza bércových vředů

Diagnóza bércových vředů

Léčba bércových vředů je často komplikovaná a vleklá. Aby byla co nejefektivnější, je nutné vystopovat a určit hlavní příčinu. Jak už bylo uvedeno, jsou to většinou křečové žíly. K takovéto diagnostice je zapotřebí udělat několik vyšetření, mezi něž patří:

  • Zhodnocení pohledem. Zde se lékař zaměřuje především na lokalizaci, tvar, velikost, charakter spodiny a kožního okolí.
  • Vyšetření laboratorní a histopatologické. Zkoumá se krev, ale i vzorky rány.
  • Vyšetření přístrojové. Někdy se anamnéza doplní o vyšetření speciálními přístroji, ultrazvukem apod.

Většina vyšetření se zaměřuje na žilní a arteriální systém dolních končetin, který může určit příčinu vzniku bércového vředu, ale napoví i nejlepší způsob léčby.

Na základě všech těchto podkladů, se lékař zamýšlí nad vývojem a prognózou a poté určí postup ošetření.


Diskuse (11 komentářů)

dáša, (10. 05. 2010 16:21) Reagovat
my ted po všech mastičkách od lékařů a všech vyšetřeních mažeme bércový vřed vepřovým sádlem,samo nesoleným!!!zatím nic moc,ale aspon to nebolí a nesvědí.zkoušíme to zatím týden.
filip, (21. 08. 2015 08:38) Reagovat
Jedná se o moderní metodu dokysličení, která se díky společnosti Oxylife stala opět dostupnější pro širokou veřejnost.Z nemocnic jistě všichni známe, že hyperbarická komora je něco nebezpečně velkého.S touto novinkou, se ale dostáváme do situace kdy se mění pohled na tuto procedúru.Oxylife přináší na trh nový druh malé přenosné barokomory, která splňuje základní pravidla pro oxygenoterapii.Barokomoru tak nyní můžete mít i Vy ve své domácnosti nebo v ordinaci lékaře či ve SPA salonu.Pro zvýšení efektu s barokomorové terapie doporučujeme použít v kombinaci s kyslíkovým přístrojem.Zvýšený efekt již dosáhnete pomocí inhalace kyslíku během pobytu v barokomoře.Dobrý proti:Léčba bércových vředů
Markéta Kubovská, (05. 02. 2013 12:34) Reagovat
Léčím se čtyři roky u 5 lékařů a pana priáře, níkdo mě nepomohl, pomáhám si sama, jen nechápu, proč mě nepředepíšou polštářky TenderWed proč čekají až bude noha otevřená, potom prý mám možnost s podpisem revizního lékaře.Podnikám 25 let, vše platím a nedostala jsem žádnou péči ani radu, jen že prý mě může tedy někdo v nemocnici,pokud tam mám známé tyto polštářky ukradnout a to doslova takto.Nevím kde je naše zdravotnictví a pomoc lidem.
Jana K., (27. 11. 2013 09:34) Reagovat
Markét, lékař by vás měl o té možnosti léčby vlhkou terapií informovat a nabídnout vám ji! Případně se ho na to zeptejte - Tenderwet a další přípravky obvykle hradí pojišťovna, má možnost vám je předepsat. Pěkně to mají vysvětlené i tady - http://modernihojeni.cz/temata/prava-pacienta/zadejte-lecbu-ktera-je-pro-vas-urcena.html Určitě se nenechte odbýt a případně lékaře změňte, a nechte si předepsat léky, ať se uzdravíte
Hanka91, (04. 01. 2014 18:29) Reagovat
Dobrý den, ráda Vám pomůžu. Spolupracuji s firmou Forever a máme výborné zkušenosti s bercovými vředy. Odkud jste?
Jana.Ch., (17. 07. 2014 06:53) Reagovat
Dobrý den,bohužel mám také výborné zkušenosti s bércovímy vředy.Před rokem se mě udělaly na obouch nohách nenápadné hnědé flíčky,doktorka akorát řekla,no jo,jsou tam nějaké změny,tak se do toho nebouchněte.Před půl rokem se to začalo rychle zhoršovat,tak mě dr.poslala na kožní,a tam mě napsali v lékárně dělanou mast,zakázala mě lokální místa mýt i namáčet,jen stále mazat.Podotýkám,že ta mast ani nejde odstranit.Teď jsem ve stádiu,že na jedné noze se mě asi brzo otevře.Co teď dál,poraďte.
Marie, (28. 11. 2013 02:43) Reagovat
Já k tomu jen doplním, že kdyby vám to nechtěl předepsat doktor (mimochodem od loňského roku to první tři měsíce nepodléhá schválení revizním lékařem), dá se tenderwet a další moderní hojení koupit i volně v lékárně - odzkoušela jsem. No a jinak je důležité zjistit, jakého původu jsou vaše obtíže - bércák může být žilního nebo venózního původu nebo může jít o tzv."diabetickou nohu". Podle toho se dá doporučit další léčba - je ale nejlepší, když tohle zjistí lékař (měl by)...
hana, (25. 02. 2014 17:31) Reagovat
Dobrý den moje matka má 9 let bercoví vřed který se uzavře a znovu po určité době otevře, lečí ji primařka. Zajímalo by mě proč nezustane rána uzavřená. A dochazí znovu k otevření, a zda je možnost dosahnout na prukaz ZTP.DĚKUJI
Peter, (08. 01. 2015 09:22) Reagovat
V současné době přišel na trh unikátní produkt, který léčí bercový vřed velice rychle. Napište mi na mail peterja@seznam.cz a zašlu Vám foto jak výrazně došlo ke zlepšení již po týdenní aplikaci.
Michal, (04. 02. 2015 18:41) Reagovat
Vredy mám už vyše 20 rokov.5 krát som bol liečený v nemocnici.Dočasne sa to vždy zlepšilo,ale potom sa to znova obnovilo.Kto s tým nemá vlastné skúsenosti neuverí aké mám bolesti a ako trpím.Aj v práci som už mal pre to problémy,každý si myslý, že simulujem a vyhováram sa keď niečo nevládzem urobiť.Moja kožná doktorka ma už nazýva pokusným králikom,pretože mi chce pomôcť a skúša na mne keď má niečo nové.Pripadá mi už niekedy bezradná a ja som už tiež a ani už nedúfam.Vie mi ešte niekto poradiť?Ďakujem. :sad:
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Bércové vředy.cz
Kontakty